Мирне зібрання працівників лісогосподарських підприємств району

Проведено мирне зібрання працівників лісогосподарських підприємств району

28 листопада 2017 року біля будівлі Дубровицької РДА було проведено мирне зібрання працівників лісогосподарських підприємств району з вимогами про виключення лісгоспів з переліку таких, що підлягають приватизації.

Лісове господарство – стратегічно важлива галузь для Дубровицького району, де ліси мають не лише екологічне, соціальне, а й господарське значення.

Впродовж останніх років ДП «Дубровицький лісгосп» демонструє позитивну динаміку розвитку, стабільне зростання економічних і соціальних показників. Так за 9 місяців 2017 року лісогосподарське підприємство сплатило до зведеного бюджету 9457 тис. грн., до єдиного соціального внеску перераховано 3011 тис. грн., розмір середньомісячної заробітної платні становить 7456 грн. Лісгосп впроваджує кращий досвід роботи європейських країн, що засвідчено міжнародними сертифікатами, які підтверджують ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку.

Розуміючи необхідність проведення змін відповідно до вимог часу, трудовий колектив ДП «Дубровицький лісгосп» підтримує необхідність реформування лісового господарства. На загальноукраїнському рівні над цим завданням працювала робоча група з фахівців, науковців, представників громадських організацій, яка напрацювала Стратегію реформування лісового господарства.  Цей документ визначав системний напрям розвитку на найближчі роки. Де пріоритетами були збільшення лісистості України, ефективна боротьба з незаконними рубками та сталий розвиток, а також розмежування господарських і контролюючих функцій, створення ефективної моделі державного управління лісами і збереження висококваліфікованих працівників.

Однак на засідання уряду 15 листопада 2017 року кулуарно було схвалено зовсім іншу Стратегію, у якій передбачено створення суб’єкта господарювання, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України. Документ не проходив жодного громадського обговорення, не погоджений з Профспілкою та схвалений без представлення і обговорення на засіданні Уряду. Ця Стратегія – це спроба приватизувати ліси в Україні, знищити галузь лісового господарства. Її прийняття ставить під загрозу питання екологічної та соціально-економічної безпеки в районі, області та країні загалом, суперечить процесам децентралізації та реформування місцевих громад.

Збори профспілкового активу ДП «Дубровицький лісгосп» просять Вас підтримати позицію працівників лісового господарства щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств, як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення підприємств, забезпечення можливостей для подальшого розвитку.

З цією метою просимо звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з вимогами:

 1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».
 2. Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою.
 3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.
 4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію.
 5. Відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік в сумі не менше 730 млн.грн., що складає 30% від потреби; при формуванні бюджету на 2018 р. передбачити фінансування по коду програми 2805020 «Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства» в обсязі 25 млн.грн;
 6. Прискорити внесення змін до відповідних законодавчих актів, з метою фінансового врегулювання діяльності галузі та створення Лісового фінансового фонду.
 7. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації Міністра аграрної політики та продовольства України.
 8. При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.
 9. Терміново внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.
 10. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів.
 11. Врегулювати питання методичного забезпечення виконання вимог законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які стосуються лісового господарства, і мінімізацію негативних наслідків їх реалізації для лісової галузі.
 12. Розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини» підтриманого Громадською Радою Державного Агентства лісових ресурсів України від 11 березня 2017 року.
 13. Переглянути Закон України « Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.
 14. Прискорення призначення нового керівника Державного агентства лісових ресурсів.