Підвищення пожежної небезпеки

За прогнозами Укргідрометцентру України у червні поточного року очікується значне потепління і відсутність опадів, що сприятиме підвищенню пожежної небезпеки в лісах.

Пожежі, що мали місце поблизу лісових масивів Дубровицького лісгоспу, засвідчили необхідність збільшення обсягів профілактичних та попереджувальних заходів, направлених на зниження горимості лісів, мінімалізації наслідків лісових пожеж.

На сьогоднішній день лісгоспом проведено ряд профілактичних та попереджувальних заходів, а саме: здійснено відмежування від усіх с/г угідь по периметру лісових масивів підприємства – створено більше 330км мінералізованих смуг, із запланованих на рік — 340км, проведено доглядів за мінералізованими смугами більше ніж на 700км, перекриті вїзди в лісові масиви з виставленими попереджувальними знаками, встановлено велику кількість пано, аншлагів на протипожежну тематику. Працівниками державної лісової охорони активно проводиться агітаційно-розяснювальна робота серед населення про необхідність додержання вимог пожежної безпеки в лісах, здійснюється цілодобове патрулювання лісових масивів нашого підприємства.

Основною причиною виникнення лісових пожеж (99%) є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

Тому адміністрація лісгоспу вкотре звертається до населення району з проханням дотримуватись вимох пожежної безпеки в лісах, в спекотні дні мінімізувати своє перебування в лісових масивах, особливо із заїздом автотранспорту, не випалювати суху травяну рослинність поблизу лісових масивів, а при виявлені загорянь одразу повідомляти про це в диспетчерський пункт Дубровицького лісгоспу за телефоном 2-07-21.

Головний лісничий
ДП “Дубровицьке лісове господарство”